درآمد طراحی سایت چقدر است؟

درآمد طراحی سایت


چگونه وارد بازار کار طراحی سایت شویم؟

خب اول بیایید ببینیم که شما جزو کدام دسته از افراد هستید؟ کاری با برنامه‌نویسان حرفه‌ای نداریم، این دسته از افراد می‌توانند گلیمشان را از آب بیرون بکشند. اما برنامه‌نویسان تازه‌کار یا جونیور به سه دسته تقسیم می‌شوند:

1- تازه پکیج دوره آموزشی برنامه نویسی خریدید یا می‌خواهید از کانال‌های یوتیوب، برنامه نویسی یاد بگیرید. مدرسان این دوره هم به شما پیشنهاد کردند که یک وب سایت برای خودتان طراحی کنید و همراه با آموزش‌ها آن را بهینه کنید.

اما طراحی و ساخت سایت شخصی آن هم در ابتدای کار به نظرتان هزینه زیادی دارد و از پس خرید دامنه، هاست و افزونه‌های موردنیاز بر نمی‌آیید.

2- آشنایی کافی نسبت به بعضی از زبان‌های برنامه نویسی دارید. مثلاً در دانشگاه آن را یاد گرفتید یا دوره‌های آموزشی شرکت کردید؛ خلاصه اینکه از چند زبان برنامه نویسی سر در می‌آورید و حالا قصد دارید از آن در حوزه طراحی سایت استفاده کنید.

مشکل اینجاست، هر شرکتی که درخواست می‌دهید، از شما انتظار حداقل یکی دو سال سابقه کار و چند نمونه را دارند. شما هم که متأسفانه تجربه کاری نداشته‌اید، با ناامیدی به سراغ حوزه‌های دیگر می‌روید. از طرفی هم خودتان سرمایه کافی برای راه اندازی یک شرکت طراحی سایت ندارید.

3- یا اینکه جزو دسته سومی هستید که علی‌رغم اینکه مهارت خاصی در کدنویسی ندارید، اما دوست دارید وارد بازار کار طراحی سایت شوید. شاید؛ مثلاً به دلیل سلیقه شخصی خوبی که دارید، فکر می‌کنید طراحی سایت به دردتان می‌خورد!


بازار کار طراحی سایت در ایران چگونه است؟

این روزها خیلی از افراد تلاش می‌کنند با خرید دوره‌های آموزشی، زبان‌های برنامه نویسی را آموزش ببینید. دلیل آن چیست؟ چون کسب و کارهای اینترنتی مخصوصاً ساخت سایت، روزبه‌روز جان بیشتری می‌گیرند؛ پس تقاضا برای آن همواره وجود دارد و احتمالاً بیشتر هم می‌شود.

باورتان می‌شود که عبارت "طراحی سایت"، به‌تنهایی حدود 12000 بار سرچ در ماه دارد؟ یا مثلا عبارت "شرکت طراحی سایت" ماهانه بیش از 1000 بار جستجو می‌شود.

این آمار نشان‌دهندۀ این است که تعداد افرادی که به دنبال راه‌اندازی سایت هستند خیلی زیاد است؛ بنابراین، هر کدام از این جستجوکننده‌ها، می‌تواند مشتری احتمالی شما باشد. به‌شرط آنکه هم از فوت و فن‌های بازاریابی سر دربیاورید و هم در حوزه کاری خودتان خبره شوید.

اگر ریسک‌پذیر نیستید و می‌خواهید یک درآمد ثابت داشته باشید، به‌عنوان کارمند در یک شرکت ایرانی استخدام شوید. حقوق، عیدی، سنوات، بیمه و پاداش شما هم محفوظ است.
اگر اهل ریسک هستید و می‌خواهید کار طراحی سایت در منزل یا همان فریلنسری داشته باشید؛ دنبال شرکت‌های ایرانی و خارجی باشید که برنامه‌نویس دورکار می‌خواهند.


درآمد طراحان سایت در ایران و جهان چگونه است؟

بهترین طراحان سایت جهان در آمریکا در سال‌های 2012 تا 2024 درآمدشان در حدود ۲۰ درصد افزایش داشته است و درآمد طراح وب در استرالیا در حدود 12 درصد افزایش داشته است. درآمد طراح وب در آمریکا به طور میانگین در حدود 66 هزار دلار می باشد و این دستمزد در کشور هایی مانند ژاپن و سوئد به 71 هزار دلار و 73 هزار دلار می رسد.

درآمد توسعه دهندگان وب در کشور های خارجی بیشتر از طراح وب می باشد و این به دلیل تخصص فنی آنها در برنامه نویسی می باشد. دستمزد طراح وب در ایران بین 6 تا 10 میلیون تومان برای وب دیزاینر های مبتدی و متوسط می باشد. البته بر اساس سابقه کاری و رزومه قوی این درآمد می تواند تا 20 الی 40 میلیون تومان نیز افزایش داشته باشد.

در ایران برای کسی که با مدرک تحصیلی بالا استخدام می‌شود شاید چیزی حدود 1 میلیون تومن پرداخت بیشتر در نظر بگیرند. اما در نهایت تخصص و مهارت شما را می‌سنجند. در خارج از کشور نیز اینطور نیست که بخاطر مدرک بالاتر درآمد بالاتری داشته باشید. بلکه با مدرک بالاتر شما را در جایگاه شغلی بالاتری قرار می‌دهند و مطمئنا انتظار دارند از پس وظایف چنین جایگاهی برآیید. در غیراینصورت ممکن است تنزل پیدا کنید.

به طور کلی طراحی سایت یکی از شغل های پر درآمد در ایران و جهان به شمار می‌رود که دستمزد معین و مشخصی ندارد و همه چیز به سابقه کار طراح و تخصص او در طراحی و برنامه نویسی بستگی دارد. و در صورتی که شما بتوانید نمونه طراحی سایت قوی داشته باشید قطعاً این شغل برای شما شغل پردرآمد و سودآوری خواهد بود.


درآمد طراحان سایت بر اساس مهارت

درآمد طراحان سایت بستگی به سطح مهارت‌های آن‌ها دارد. این مهارت‌ها به چهار دسته کلی تقسیم می‌شوند:

کارآموز1
جونیور1
1Mid-Level
سینیور1
هر کدام از این دسته‌ها درآمد مختلفی دارد. طبیعتاً با افزایش تجربه و تخصص، درآمد فرد نیز افزایش می‌یابد.

۱- کارآموز
طراحان سایت در سطح کارآموزی با درآمد پایینی شروع به کار می‌کنند. در این مرحله، آن‌ها تجربه کاری اولیه خود را به دست می‌آورند و با محیط حرفه‌ای آشنا می‌شوند.

درآمد کارآموزان در این مرحله، معمولاً بالا نیست و فرد بیشتر بر کسب تجربه و مهارت تمرکز دارد. در واقع، این سطح فرصتی است برای یادگیری و شناخت بهتر فرایندهای کاری و بهبود مهارت‌های شغلی.

با گذر از سطح کارآموزی و بهبود مهارت‌ها، طراحان سایت به سطوح بعدی، یعنی جونیور، Mid-Level و سینیور پیش می‌روند که همزمان باعث افزایش درآمد و پیشرفت حرفه‌ای آن‌ها نیز خواهد شد.

۲- جونیور
طراحان سایت در سطح جونیور با داشتن مقداری تجربه کاری بیشتر و آشنایی نسبی با مهارت‌های لازم، درآمد بیشتری کسب می‌کنند. در این مرحله، طراحان سایت توانایی کار روی پروژه‌های متوسط و شرکت در تیم‌های توسعه را دارند.

درآمد طراحان جونیور معمولاً در محدوده 4 تا 10 میلیون تومان قرار دارد. این سطح به عنوان پلی میان سطح کارآموزی و سطح Mid-Level عمل می‌کند و با افزایش تجربه و تخصص، درآمد افراد نیز متعاقباً افزایش خواهد یافت.

۳- میان‌سطح یا Mid-Level
در سطح Mid-Level، طراحان سایت با تجربه کاری بیشتر و مهارت‌های تخصصی، به پیشرفت قابل توجهی می‌رسند. افراد در این مرحله، توانایی کار روی پروژه‌های پیچیده‌تر و همچنین توانایی همکاری در تیم‌های توسعه حرفه‌ای را دارند.

درآمد طراحان Mid-Level در حدود 10 تا 20 میلیون تومان است. این سطح با مهارت‌های پیچیده‌تر و مسئولیت‌های بیشتری همراه است که تأثیر قابل توجهی بر درآمد طراحان سایت خواهد داشت.

۴- سینیور
در سطح سینیور، طراحان سایت با داشتن تجربه طولانی کار بر روی پروژه‌های متنوع و پیچیده و همچنین، داشتن انواع مهارت‌های تخصصی، به اوج این حرفه می‌رسند.

طراحان سایت سینیور توانایی پیاده‌سازی پروژه‌های بزرگ و پیچیده و همچنین ارائه مشاوره به سایر اعضای تیم توسعه را دارند.

درآمد طراحان سینیور معمولاً بالای 20 و بعضاً تا 50 میلیون تومان است و بسته به نوع پروژه یا شرکت محل کار، این عدد تا حدود زیادی ممکن است متغیر باشد.


چگونه با طراحی سایت کسب درامد کنیم؟(راه‌های مختلف کسب درآمد از طراحی سایت)


کار برای شرکت های طراحی سایت
در این شغل شما به طور مستقیم برای شرکت کار می کنید و ارتباطی با مشتری ندارید. به عبارتی پروژه های کاری خود را از شرکت می گیرید و به خود آن ها تحویل می دهید. از مزایای این روش کسب درآمد این است که دیگر نیازی به پیدا کردن مشتری وجود ندارد و همیشه پروژه برای انجام دادن دارید.

از طرفی معمولا حقوق ثابتی برای شما در نظر گرفته می شود و از این بابت هم خیالتان راحت است که هر ماه میزان مشخصی برای آن دارید.


فریلنسری
فریلنسر کسی است که بدون وابستگی به ارگان یا شرکتی به صورت شخصی پروژه می‌گیرد و وابسته به جای خاصی نیست. این روش که به آزاد کاری نیز معروف است به شما اجازه می‌دهد تا بدون وابستگی به شرکت یا فرد خاصی به کسب درآمد بپردازید و حقوق شما با توجه به میزان کار شما تعیین می‌شود و در هر ماه متغیر است. در مدل فریلنسری فاکتور‌هایی مهم وجود دارد که می‌توان به روابط عمومی بالا، میزان تخصص، داشتن رزومه قوی، میزان فعالیت و نمونه کار اشاره کرد که این موارد میزان درآمد شما را تعیین می‌کند.

همچنین می توانید در زمینه ی طراحی سایت، فروش هاست و دامین، سئوی سایت و… درآمد داشته باشید. همچنین از طریق تبلیغات در سایت شخصی و رشد سایت خود، افراد مختلف می‌توانند بخش‌هایی از سایت شما را برای تبلیغات حرفه‌ای خود اجاره کنند و در ازای آن مبلغی به شما بپردازند. علاوه بر آن شما می توانید نمونه هایی از تبلیغات کلیکی را در سایت خود قرار دهید و نسبت به تعداد بازدید هر کدام، درآمدی کسب نمایید.


راه اندازی شرکتی برای طراحی سایت
اگر به مهارت و تجربه در زمینه ی طراحی سایت برسید و سرمایه ی بالایی در دست داشته باشید می توانید با کسب مجوز یک شرکت طراحی سایت برای خودتان راه اندازی کنید. برای این کار بایستی چند طراح سایت حرفه ای برای شرکت استخدام کنید و پروژه ها را به آن ها بسپارید.

حتی ممکن است کارتان انقدر توسعه پیدا کند که با بالا رفتن تعداد مشتری ها، به فکر استخدام طراحان و توسعه دهندگان وب بیش‌تری باشید.


آموزش طراحی سایت
آموزش طراحی سایت می تواند بسیار پر درآمد باشد. امروزه بسیاری از افرادی که تخصص بالایی در زمینه‌ی طراحی سایت دارند، با برگذاری دوره‌های آموزش HTML و CSS، آموزش زبان‌های برنامه نویسی UI (user interface) و UX(user experience design)، آموزش سئو و آموزش وردپرس به تدریس آن می پردازند.

این تدریس می تواند به صورت حضوری یا آنلاین باشد که شما به طور مستقیم با هنرجویان خود در ارتباط هستید و به آن‌ها آموزش می دهید یا این که ویدئوهای آماده ای از تدریس خود را به هنرجویان و متقاضیان این آموزش به فروش برسانید. آموزش آنلاین می تواند گزینه‌ای مناسب برای رسیدن به درآمدهای بالا از حرفه طراحی سایت باشد.

امیدوارم این مقاله براتون مفید واقع شده باشه.
https://sitelearn.takblog.net/Post/6/%D8%AF%D8%B1%D8%A2%D9%85%D8%AF+%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C+%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA+%DA%86%D9%82%D8%AF%D8%B1+%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F


مشخصات

نمایش اطلاعات تماس
درآمد طراحی سایت چقدر است؟

خدمات :: طراحی سایت، نرم افزار و شبکه

طراحی سایت شرکتی و فروشگاهی، خدمات مارکتینگ و سئو، پشتیبانی سایت در اهواز

۰۲خرداد

   

طراحی سایت شرکتی و فروشگاهی، خدمات مارکتینگ و سئو، پشتیبانی سایت در...

با سلام و عرض ادب ???? هلدینگ ایران نقش اینجا هست که به شما در زمینه طراحی سایت، پشتیبانی سایت، سئو سایت، طراحی لوگو، طراحی بنر های اختصاصی، طراحی ui سایت و … به شما دوست عزیز خدمت رسانی کند. ⬇️خدمات طراحی سایت هلدینگ ایران نقش: ⭕طراحی سایت فروشگاهی ⭕طراحی سایت شرکتی ⭕طراحی سایت خبری...

نرم افزار مدیریت قالیشویی

۱۴اردیبهشت

   

نرم افزار مدیریت قالیشویی

دیگر نرم افزار های قدیمی تحت ویندوز را کنار بگذارید نسل جدیدی از سیستم مدیریت قالیشویی تحت وب ساخته شده توسط راه‌کوتاه برای مدیریت قالیشویی در هر زمان و مکان. ویژگی سیستم مدیریت قالیشویی راه کوتاه ثبت اشتراک افزودن راننده و دیگر نقش ها صدور فاکتور مدیریت فاکتورها مدیریت شعب مدیریت نقش...

طراحی ربات تلگرام با زبان php

۱۴اردیبهشت

   

طراحی ربات تلگرام با زبان php

طراحی و ساخت ربات تلگرام با نازل ترین قیمت با زبان PHP ساخت ربات فروشگاهی ساخت ربات تلگرام برای شرکت ها متصل به سایت ساخت ربات عضو بگیر برای کانال ها ساخت ربات زیر مجموعه گیر و ارائه خدمات ساخت ربات تلگرام برای فروش بازی و اکانت های اشتراکی ساخت ربات مدیریت گروه و کانال به صورت اختصاصی...

نمایندگی نرم افزار حسابداری هلو – حسابداران خبره گلستان

۰۶فروردین

   

نمایندگی نرم افزار حسابداری هلو – حسابداران خبره گلستان

مرجع تخصصی فروش و آموزش نرم افزار حسابداری هلو با بهره گیری از اساتید مجرب حسابداری حسابرسی اشخاص حقیقی و حقوقی حسابداری مالیاتی و مشاور و وکیل مالیات نمایندگی نرم افزار هلو APEX ، فروش نرم افزار ، آموزش نرم افزار حسابدرای هلو مدیر مالی خبره وکیل و مشاور خبره مالیاتی کارشناس نرم افزار هلو و...

خدمات فیبر نوری

۲۶اسفند

   

خدمات فیبر نوری

تجهیز پیام ارائه صفر تا صد فیبر نوری ، شبکه ، دکل و مخابرات ، فروش ، اجرا حفاری به روش ترنچ در عرض های 8 تا 13 سانت و تا عمق 45 سانتی متر فیوژن و تست otdr و تست فلوک با جدیدترین دستگاه شوت فیبر از 12 کر تا 72 کر همراه با 23 سال سابقه درخشان شیراز ، بلوار سفیر شمالی ، نبش کوچه 2

۲۰اسفند

   

طراحی سایت حرفه ای با کیفیت و پشتیبانی عالی

شرکت طراحی سایت ساناتک در سال 1384 با هدف ارائه راهکارهای نوین تحت وب فعالیت خود را آغاز نمود. طراحی و تولید محصولات متنوع طراحی سایت و عرضه خدمات تخصصی مرتبط با این محصولات در زمینه وب، ساناتک را از دیگر رقبا متمایز نموده است. استفاده از آخرین تکنولوژی های دنیای اینترنت در زمینه طراحی سایت...